DIY: Jak w 2 minuty zrobiłam ten kosz na owoce?

Zawsze chciałam mieć jakąś fajną miskę, talerz, kosz, paterę do owoców. Jak zwał tak zwał. Zawsze też, kiedy byłam w sklepie i widziałam ceny rzeczy, które mi się podobają, to od razu mi się odechciewało. W ostateczności można przecież położyć jabłka na zwykłym talerzu. Tak też robiłam. A teraz mam oryginalną i jedyną w swoim rodzaju miskę na owoce! Skąd? Ha! Sama zrobiłam. Zobaczcie 🙂

Historia mojej miski, a dokładnie talerzo-kosza, zaczyna się bardzo niepozornie. Ot pewnego dnia poszłam do Pepco po worki na śmieci. (Dla tych, którzy nie wiedzą, Pepco to taki sklep, w którym można kupić wszystko do domu – od ubrań, przez firany, po garnki, zabawki, dywany i worki na śmieci). Pomiędzy półkami dostrzegłam podkładki, których wcześniej nie widziałam. Takie jakby wiklinowe, ale na moje oko wykonane z papieru. Pomyślałam, że idealnie będą pasować na nasz stół. Spojrzałam na cenę – 3,99 zł. Coś dla mnie, biorę 🙂

Wzięłam dwie. W domu jednak okazało się, że dwie to za dużo. Jedna ułożona na środku stołu wygląda zdecydowanie lepiej, niż dwie. Głupio mi było iść oddać jedną podkładkę, tym bardziej, że kosztowała tylko 3,99 zł (w Pepco wszystko można oddawać albo wymienić, oczywiście jeśli nie jest używane). Zaczęłam się więc zastanawiać, do czego ją wykorzystać. W planie było m.in. powieszenie jej na ścianie i przyczepienie zdjęć. Nie chciałam jednak przybijać gwoździ i robić kolejnych dziur w ścianach.

_DSC0073

Powstał więc talerzo-kosz na jabłka. Do tej pory układałam jabłka na wyszczerbionym talerzu z Ikei. Teraz też stały na stole w tym niepozornym naczyniu. Spojrzałam na nie i do głowy wpadł mi pomysł z koszem. Położyłam na talerzu moją nową podkładkę. Ułożyłam na tym jabłka. I powstał talerzo-kosz, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. No chyba, że zrobicie sobie taki sam 🙂 Koszt ok. 8 zł. Dajcie znać, jak Wam się podoba:)

DIY – Jak zrobić talerzo-kosz na jabłka 🙂

  1. Kup podkładkę w Pepco za 3,99 zł.
  2. Poszukaj w domu głębokiego talerza, w którym nie lubisz jeść zupy i który będzie pasował do podkładki. Jeżeli nie masz takiego, kup w Ikei, koszt ok. 5 zł.
  3. Ułóż podkładkę na talerzu i ładnie uformuj.
  4. Włóż jabłka. GOTOWE 🙂

_DSC0093

_DSC0097

Dajcie znać, jak Wam się podoba:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *